Anasayfa
İcon
İletişim
Anasayfa
İcon
İletişim
Kullanım Şartları

Biz Kimiz

Tente.web.tr sizleri Türkiye’nin her bir noktasındaki alanında uzman ve profesyonel ekiplere sahip tente firmaları ile buluşturmak için kurulmuş bir platformdur. Hizmet bölgenizi seçerek istediğiniz tente ve pergola ürününe en ucuz yoldan kolayca ulaşabilirsiniz.

Bizim kaliteli tente hizmetimizin temeli, Türkiye’nin hemen her ilinde hizmet veren tente firmalarıyla yaptığımız işbirliğine dayalıdır.

Web sitemiz alt alan adlarının sahipliği bize ait olmakla birlikte iletişime geçtiğiniz web sitesi (eğer bir alt alan adı (subdomain) ise) aksi belirtilmediği sürece yalnızca bizim (tente.web.tr) web ve medya hizmetlerimizden faydalanmaktadır. Her alt alan adının (örneğin: sehir.tente.web.tr) sahipliği farklı firmaya ait olabileceğini bilgilerinize sunuyoruz.

Tente.web.tr web sitesini ziyaret eden her kullanıcı, gizlilik politikasını ve kullanım koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. Aşağıdakileri dikkatlice okuyup anlamanız önemlidir. Bunu yaptıktan sonra belirli bir sorunla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, size sunduğumuz kanallardan bizimle iletişime geçtiğinizden emin olun.

Not: Bu sayfa, kullanıcıya önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

Ön Bilgiler

https://tente.web.tr – bundan sonra “Web Sitesi”, “Web Sitemiz”, “Tente Web Tr” veya “tente.web.tr” olarak anılacaktır. Tente.Web.Tr ve tente.web.tr bize aittir.

Alt alan adı aboneliğine sahip kişi, şirket, firma veya şahıslar – bundan sonra “alt alan adı sahibi”, “kullanıcı”, “siz”, “tarafınız” olarak anılacaktır.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan çevrimiçi ve mobil web siteleri ile platformlar ve bizim tarafımızdan oluşturulup size sunulan çevrimiçi ve mobil web siteleri ile platformlar, işbu Kullanım Koşullarında “Kullanıcı Platformu/Platformları” olarak anılacaktır.

Tente.web.tr vasıtasıyla sunulan tüm hizmetler topluca  “Tente.web.tr hizmetleri” veya “Hizmetler”, “Hizmetlerimiz” olarak anılacaktır.

Tente.web.tr sitesinin tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan yazılar, haberler, kodlar, makaleler, görseller, ses dosyaları, videolar, röportajlar ve çeşitli materyaller 5846 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. Aksi belirtilmedikçe sitedeki içerikler izinsiz ve hiçbir şekilde ticari olarak kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. Bu web sitesi, basın yayıncılığı etik ve ilkelerine duyarlıdır ve özgünlük ilkesiyle didaktik yayınlar üretir. Bu web sitesi harici bağlantılar içerebilir. Site dışı linklerden site sorumlu değildir ve yayınlanan makale ve yorumlardan yazarları sorumludur.

Sitenin yönetimi (Baş Editör, editörler, materyal yazarları), kullanıcılara doğru ve güvenilir bilgi sağlamak için her türlü çabayı gösterirken, hata olasılığını da kabul eder. Bilgilerin doğruluğu garanti edilmez. Tente.web.tr, makalelerin veya içeriklerinin kullanımından kaynaklanan herhangi bir hasar veya doğruluktan sorumlu değildir. Bu sitedeki bazı bağlantılar, üçüncü şahıs sitelerinde bulunan kaynaklara yönlendirmektedir. Bu bağlantılar, kullanıcıların rahatlığı için yerleştirilmiştir ve Site Yönetiminin diğer sitelerin içeriğini onayladığı anlamına gelmez. Ayrıca, Site Yönetimi bu kaynakların kullanılabilirliğinden ve içeriğinden sorumlu değildir. Bu beyan, bu web sitede sağlanan tüm bağlantılar için geçerlidir. Sitedeki reklamlardan reklam veren sorumludur.

Kanunen ifşanın gerekli olduğu veya izin verildiği durumlar (örneğin, devlet kurumları ve kanun uygulayıcı kurumlar) dışında bilgilerinizi gizli tutacağız. Genel olarak, bilgilerinizi yalnızca web sitemiz içinde kullanırız, ancak bazen Tente.web.tr bilgilerinizi işlemek için üçüncü tarafları kullanır. Bu web sitemizin üçüncü tarafların talimatlarını sıkı bir şekilde takip etmelerini gerektirir ve kişisel bilgilerinizin bu 3. taraflarca kullanılmasına açıkça izin vermediğiniz sürece, kişisel bilgilerinizi kendi ticari amaçları için kullanmamalarını gerektirir. Bu web sitesi ile etkileşim kurduğunuzda, bazen sizinle ilgili kişisel bilgiler alırız. Örneğin, bize yazarsanız veya bir bültene kaydolursanız, bize kim olduğunuzu, sizinle nasıl iletişim kurabileceğimizi ve Tente.web.tr hizmetleri hakkında ne düşündüğünüzü söyleyebilirsiniz. Bu çevrimiçi hizmetlerimizi kullandığınızda, web sitemiz çerezleri kullanır ve IP adreslerini toplar. Aşağıda daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Bize gönderdiğiniz materyaller (yorumlar, cevaplar, sorular, resimler veya diğer materyaller) yöneticiler tarafından izinsiz olarak değiştirilebilir. Web sitemizi kullanmaya başladığınızda bu kuralları kabul ettiğinizi varsayıyoruz.

Şuana kadar okumuş olduğunuz kısım yalnızca bir kısa bilgidir. Detaylı bilgilere ulaşmak için aşağıdan devam ediniz.

Kullanım Şartlarımız

Tente.web.tr’nin tüm hakları saklıdır. Tente.web.tr, tente ve pergola hizmetleri sağlayan firmalarla iş birliği yaparak web ve medya hizmetleri sağlamaktadır. Tente.web.tr tente sistemleri hakkında bilgiler paylaşmayı, önemli gelişmeleri aktarmayı ve sektörde önde gelen firmalara hizmet etmeyi, onları daha kolay tanınabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Tente.web.tr sizleri Türkiye’nin her bir noktasındaki alanında uzman ve profesyonel ekiplere sahip tente firmaları ile buluşturmak için kurulmuş bir platformdur.

Bu Web Sitesi tarafından hazırlanan tüm yazılı, görsel, video vb. Aksi belirtilmedikçe, Tente.web.tr web sitesinde içerik hakları saklıdır. Tente.web.tt içeriğinin kullanıcılar tarafından izinsiz kopyalanması veya herhangi bir ortamda paylaşılması, aksi belirtilmedikçe yasaktır.

Web sitemiz 5846 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Kanunu ile korunmaktadır. Makale haberleri, kodlar, makaleler, resimler, ses dosyaları, videolar, röportajlar ve çeşitli materyaller yer almaktadır. İstisnai durumlar (Creative Commons Lisanslı içerik gibi) dışında, içeriğin kopyalanması, dağıtılması veya ticari kullanımı yasaktır.

Tente.web.tr web sitesi, bu tür yazılı, görsel, video içeriği değiştirme, kaldırma, düzenleme, ekleme veya çıkarma hakkını saklı tutar.

Kullanıcı, sitedeki içerikten bağımsız olarak, tente.web.tr’de sunulan bilgilerden, promosyonlardan, haberlerden veya önerilen herhangi bir ürün veya kullanım yönteminden etkilenmeden kendi kararını vermeyi kabul eder. Kullanıcı, sitenin yazı veya ürünle ilgili maddi veya manevi hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, Web Sitesinde yer alan bilgilerden dolayı tente.web.tr sitesinden herhangi bir zarar talep edemez.

Web sitemiz alt alan adlarının sahipliği bize ait olmakla birlikte iletişime geçtiğiniz web sitesi (eğer bir alt alan adı (subdomain) ise) aksi belirtilmediği sürece yalnızca bizim (tente.web.tr) web ve medya hizmetlerimizden faydalanmaktadır. Her alt alan adının (örneğin: sehir.tente.web.tr) sahipliği farklı firmaya ait olabileceğini bilgilerinize sunuyoruz. Bu nedenle kullanıcılar (veya müşteriler), tente.web.tr’ye ait bir alt alan adıyla ticari bir anlaşmaya vardığınızda, alt alan adlarımız da sunulan bilgilerden, promosyonlardan, haberlerden veya önerilen herhangi bir ürün veya kullanım yönteminden, alınan bir hizmetten, alışverişten veya herhangi bir ürünle ilgili herhangi bir durumun “tente.web.tr” ile maddi veya manevi hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Web sitesi, kullanıcıları tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgileri toplamak için Kullanıcıların IP bilgilerini kaydetme hakkına sahiptir. Web Sitesi, toplanan kullanıcı bilgilerini sadece kendi iş akışı için kullanmayı, üçüncü kişilerle paylaşmamayı ve işbu Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’nda aksi belirtilmedikçe herhangi bir kurum veya şirkete satmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

1. Telif Hakkı İhlali

Site tarafından hazırlanan içerikte kullanılabilecek herhangi bir materyalin telif hakkı kapsamında olması durumunda, 72 saat içerisinde içerikle ilgili gerekli düzenlemeleri yapmak bu Web Sitesinin sorumluluğundadır. Kullanıcı, Web Sitesine giriş yaptığı andan itibaren, belirli hizmetler, arayüzler vb. fonksiyonlara erişim ve kullanım hakkı kazanır. Tente.web.tr Türkiye Cumhuriyeti Fikri Mülkiyet Kanunu, 5846, kanunun 4. maddesine tabidir. Uyar-Kaldır Sistemi geçerlidir.

Telif hakları internette en çok ihlal edilen haklar arasındadır. Çevrimiçi ortamlarda fikri mülkiyet haklarının ihlali durumunda hak sahiplerinin haklarını korumak için dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak uygulanan ve hızlı bir yöntem olan “Uyar-Kaldır Sistemi” Türk hukukunda da benimsenmiştir.

1.2. Uyar-Kaldır Sistemi Nedir?

Uyarı-Kaldır sistemi; Herhangi bir internet sitesinde hak sahiplerinden izin alınmadan telif hakkına tabi içerik olduğunun tespiti halinde site yetkililerine uyarı göndererek haksız içeriğin siteden kaldırılmasının hukuken talep edilmesi işlemidir.

Bu yöntem kullanılmadan önce telifli eserler listelenir ve hak sahipliği ve yetki belgeleri sağlanır.

Haksız içerik, hak sahiplerinin ilgili web sitesine veya site yetkilisine bildirilmesini müteakip 3 gün (72 saat) içerisinde siteden kaldırılmalıdır.

1.3. Orijinal Hukuk Hükümü:

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Ek Madde 4 – (Ek: 21/2/2001 – 4630/37 md.)(Değişik fıkra: 3/3/2004-5101/25 md.)

“Dijital kullanım de dahil olmak üzere işaretler, ses ve// görüntülü nakline yarayan araçlarla servis ve bilgi içerik sağlayıcılar tarafından eser yetiştirilir ile bağlantılı hakveya bu Kanunda iletilemez durumda, hak başvuruları üzerine ihlâle konularda içerikten oluşur. Bunun için hakldar olan gerçek veya tüzel kişi hakkında bilgi içerik sağlayıcısına başvurmak için üç gün içinde ihlâlin araştırmasını ister. İhlâ devamı halinde bu defa, Cumhuriyet savcısına yapılan başvuru üzerine, üç içinde servis sağlayıcıdan devam eden içerik sağlayıcısına verilen hizmetin hakkında günih gün okuması. İhlâlin yeniden yapılandırması halinde bilgi sağlayıcısına servis sağlanır. Servisler, bilgi içerik sağlayıcılarının isimlerini gösterir. Servisler ile içerik sağlayıcıları, Bakanlıkça istendiği her türlü bilgi ve belgeyi vermekle işlemiyle. Bu maddede belirtilenlerin hususlarına göre şekillenen ve esaslar Bakanlık tarafından çıkarılacak bir değerle belirlenir.”

2. Üçüncü Taraf Yasal Durumlar

Gizli bilgiler aşağıda belirtilen hukuki durumlar ve yasal prosedürler çerçevesinde üçüncü kişilere açıklanabilir.

1- Bu yönde yasal mercilerden yazılı talep gelmesi halinde

2- Site mülkiyet haklarını korumak ve savunmak

3- Kullanım şartlarında kabul ettiğiniz kurallar çerçevesinde

Bu yükümlülükler ve yukarıdaki üç maddede paylaşılacak kullanıcı bilgileri nedeniyle, kullanıcı işbu Gizlilik Bildirimi ve Kullanım Koşullarında belirtilen gizlilik kurallarının ihlal edildiğini iddia ederek Web Sitesinden maddi veya manevi herhangi bir iddiada bulunamayacaktır.

Web sitemiz reklamları, banner alanlar ve web sitesinin iş politikalarına uygun olarak yerleştirilecek uygulama ve talimatlarla kullanıcıları başka bir siteye yönlendirme hakkını saklı tutar ve kullanıcı, Tente.Web.Tr’nin tazmin etme yükümlülüğünün olmadığını kabul eder. Kullanıcı, bu içeriklere erişen web sitesinde karşılaşılabilecek içerik ve gizlilik politikalarından tente.web.tr’nin sorumlu olmadığını kabul eder.

Alt Alan Adı Sahipleri için Hizmet Şartları

Tente.web.tr web sitesi ile tente ve pergola sistemleri sektörüne ait alt alan adlarıyla oluşturulmuş yerel yapıya sahip bir networktür. Firma sahipleri belirli süre aralıklarıyla bu siteleri devir alabilir, kullanabilir ve bizimle iletişime geçmek şartıyla değiştirebilir.

1. Sorumluluklarınız

Alt alan adı sahibi (kullanıcısı veya alt alan adına sahip kişi veya şirket) diğer kullanıcılara (müşterilere veya ziyaretçilere) vereceği maddi ve manevi olarak her türlü zarardan mesuldur. Kök alan adı sahibi (biz, tente.web.tr) alt alan adı sahiplerinin kullanıcılarına uğrattığı her hangi maddi veya manevi zarardan mesul değiliz. Alt alan adlarımızı kullanan her firma, şirket, şahıs veya kullanıcı Tente.web.tr’ye ait bir alt alan adı aracılığı ile bir ticari anlaşmaya vardığında, alt alan adlarımız da sizin tarafınızdan (alt alan adı sahibi tarafından) sunulan bilgilerden, promosyonlardan, haberlerden veya önerilen herhangi bir ürün veya kullanım yönteminden, alınan bir hizmetten, alışverişten veya herhangi bir ürünle ilgili herhangi bir durumun “tente.web.tr” ile maddi veya manevi hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

1.1. Hesap güvenliği

Bir alt alan adı alırken bir kullanıcı adı ve şifre seçmelisiniz. Kullanıcı, kimlik bilgilerinin gizliliğinden münhasıran sorumludur ve hesabı ile üçüncü bir şahıs tarafından yetkisiz işlemler gerçekleştirilirse, bu şekilde kalır. Servisleri kullandıktan sonra oturumu sonlandırmanız (oturum kapatmanız) tavsiye edilir. Kimlik bilgilerinin hileli olarak kullanılması durumunda Kullanıcı, yapılmış olabilecek ihlalleri gecikmeksizin tente.web.tr’ye bildirmekle yükümlüdür.

1.2. Hizmetlerin kullanımı

Hizmetler aracılığıyla, kamuya açık veya açık olmayan ve niteliği ne olursa olsun (özellikle, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere: bilgi, kod, veri, metin, yazılım, müzik, ses, fotoğraf, görüntü, grafik, video, sohbet, mesajlar, dosyalar) bunları yayınlayan Kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, bu içeriğin dağıtımı için gereken tüm hak ve yetkilere sahip olduğunu beyan eder ve bu Koşulları ihlal eden hiçbir içeriği yayınlamamayı kabul eder. tente.web.tr hiçbir koşulda bu tür yayınların sonuçlarından veya bundan kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu tutulamaz.

Hizmetler aracılığıyla yayınlanan tüm bilgiler, kodlar, veriler, metinler, yazılım, müzik, sesler, fotoğraflar, resimler, grafikler, videolar, sohbetler, mesajlar, dosyalar veya diğer içerikler, yalnızca bunları yayınlayan Kullanıcının sorumluluğundadır. yayın kamuya açık olarak yapılmıştır veya yapılmamıştır. tente.web.tr hiçbir koşulda, yayınlanan herhangi bir içerikteki herhangi bir hata, yanlışlık veya eksiklikten veya bu içerikten kaynaklanan veya bununla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu tutulamaz.

1.3. Sebep olunan hasar

Kullanıcı (alt alan adı sahibi, alt alan adını kullanan şahıs, şirket veya firma…), hizmetlerin yasa dışı kullanımı veya istismarı sonucunda üçüncü şahıslara ve tente.web.tr’ye verilen doğrudan veya dolaylı her türlü maddi veya manevi zarardan sorumludur. Bu tür zararların nedeni ve yeri ve bundan doğabilecek herhangi bir iddia veya eylemin sonuçlarına karşı tente.web.tr’yi garanti eder. Kullanıcı, hizmetlerin hukuka aykırı kullanımı ve/veya suistimal edilmesi nedeniyle üçüncü bir kişi tarafından aleyhine açılacak davalarda tente.web.tr’ye karşı her türlü rücudan feragat eder.

2. Sorumluluklarımız

2.1. Hizmete erişim

Tente.web.tr, hizmetlerin beklenmedik bir şekilde yavaşlamasını veya kesintiye uğramasını önlemek için gerekli önlemleri alır, ancak kesinti olmamasını ve hatta bu kesintinin süresini garanti edemez. tente.web.tr ağ veya sunucu sorunlarından veya herhangi bir arıza veya arızadan sorumlu tutulamaz. Hizmet kesintisi, hasar veya içerik kaybı için herhangi bir geri ödeme kabul edilemez.

2.2. Hizmet güvenliği

Tente.web.tr, özellikle tüm içeriklerin düzenli olarak yedeklenmesiyle, içeriklerin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alacaktır. Bu yedeklere, yalnızca biz erişebilir, geri yükleyebilir veya silebiliriz.

2.3. İçerikler

tente.web.tr, hizmetleri aracılığıyla yayınlanan içeriklerin önceden herhangi bir denetimini veya sistematik doğrulamasını yapmaz ve bu nedenle içeriklerinden haberdar değildir. Yönetici, bu Şartlara ve Geçerli Kanunlara uymalarını sağlayacaktır. Sonuç olarak, tente.web.tr bu içeriklerden sorumlu tutulamaz.

3. Yükümlülükleriniz

Alt alan adı sahibi, hizmetleri tasarlandıkları amaca ve bu Koşullara uygun olarak kullanmayı kabul eder. Bu kullanım, Yöneticinin yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere, kamu düzenine, ahlaka ve üçüncü şahısların haklarına (özellikle fikri mülkiyet) uyulmasını sağladığı anlamına gelir.

Alt alan adı sahibi , her koşulda, özellikle bu Koşullar tarafından yasa dışı olarak belirlenen içerikle ilgili olarak, bu Koşulları ihlal etme amacı veya etkisi için hizmetleri kullanmaktan kaçınmalıdır.

Kullanıcı, hizmetlerden tasarlanma amacına ve bu Koşullara uygun olarak yararlanmayı taahhüt eder. Yukarıdaki hükümler uyarınca, Kullanıcı’nın yayınladığı içerikten münhasıran sorumlu olduğu hatırlatılır.

Kullanıcı, özellikle Hizmetin kesintiye uğramasına, askıya alınmasına, yavaşlatılmasına veya sürekliliğinin engellenmesine neden olabilecek herhangi bir davranış olmak üzere, Hizmetlerin düzgün çalışmasını engellemeye teşebbüs etme amacı veya etkisi olan herhangi bir eyleme katılmamayı taahhüt eder. Hizmetler, tente.web.tr sistemlerine herhangi bir izinsiz giriş veya izinsiz giriş girişimi, sitenin sistem kaynaklarının herhangi bir şekilde kötüye kullanımı, sitenin altyapısına orantısız bir yük getirmesi muhtemel her türlü eylem, herhangi bir ihlal güvenlik ve kimlik doğrulama önlemleri, tente.web.tr’nin veya kullanıcılarının mali, ticari veya manevi haklarını ve çıkarlarını etkileyebilecek her türlü eyleme katılmamayı taahhüt eder.

Kullanıcı, üçüncü şahısların ve tente.web.tr fikri mülkiyet haklarına saygı göstermeyi taahhüt eder. Sitede görünen tüm unsurlar telif hakkı mevzuatı ile korunmaktadır. Kullanıcı, şirketin önceden yazılı izni olmaksızın sitenin tamamını veya bir kısmını veya metin, resim, video gibi öğelerini hiçbir koşulda kullanamaz, dağıtamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, değiştiremez, tahrif edemez veya iletemez. Sitede yer alan marka ve logolar şirkete aittir veya sahibinin izni ile kullanılmaktadır. Sitede yer alan marka veya logo üzerindeki hak sahibinin veya şirketin veya üçüncü kişinin yazılı izni olmaksızın bu unsurlardan herhangi biri üzerinde herhangi bir hak veya lisans verilemez. Şirket, fikri mülkiyet haklarının ihlaline ilişkin her türlü eylemi kovuşturma hakkını saklı tutar.

4. Aşağıdaki hususları taahhüt ve kabul etmektesiniz:

 1. Tente.web.tr veya ortaklarından zaman zaman posta, e-posta veya (çağrı veya kısa mesajlar için telefon numarası da dâhil olmak üzere) tarafımıza sağlayacağınız diğer iletişim kanalları üzerinden gönderilecek tanıtım mesajları almayı. Bahse konu tanıtım materyallerini veya bildirileri almak istemiyorsanız lütfen dilediğiniz zaman tarafımıza bildiriniz.
 2. Kullanıcı Ürünleriniz ve E-Ticaretle veya ticaretle ilgili faaliyetleriniz, Kullanıcı Platformunuzda yer verilen veya atıfta bulunulan her türlü tanıtım ve ilgili İçerik ve bunlarla ilgili yürürlükteki tüm kanunlara uymak, münhasıran sizin sorumluluğunuzdadır.
 3. Bu platformun tarafımızca sağlanmasının yegâne amacı, çevrimiçi E-Ticaret ve kurumsal faaliyetlerinizi yönetmenizi temin etmektir. Kullanıcı Ürünlerinizin herhangi bir fiili veya potansiyel alıcısıyla olan ilişkileriniz ve/veya gerçekleştirilen işlemlerinizle ilgimiz bulunmamaktadır.
 4. Kullanıcı Ürünleriniz bir şahıs tarafından satın alındığında, ilgili işlemin ödemeleri ile tente.web.tr’nin her hangi bir şekilde ilişkisi bulunmamaktadır.
 5. Kullanıcı Ürünlerinin satın alınması veya satılmasıyla ilgili tüm Vergiler de dâhil olmak üzere E-Ticaret faaliyetlerinizle ilişkili her nevi Vergi ve ücret, doğru meblağların tahsil edilmesi, rapor edilmesi ve ilgili mercilere ödenmesi ve/veya Nihai Kullanıcılarınızın konu hakkında bilgilendirilerek kanunlara uygun olarak düzenlenmiş faturanın kendilerine iletilmesi tümüyle ve münhasıran tarafınızın sorumluluğundadır.
 6. Kullanıcı Ürünlerinizin temin ve teslim edilmesiyle ilgili tüm giderlerin karşılanması ve Kullanıcı Ürünlerinizin güvenli, profesyonel ve endüstri standartlarıyla uyumlu olarak sunulmasını sağlamak tarafınızın sorumluluğundadır.
 7. Kullanıcı Ürünlerinizle ilgili olarak vermiş olduğunuz her türlü beyan, vaat, yardım, garanti ve destek münhasıran tarafınızın sorumluluğunda olup her türlü soru, şikâyet ve talep için Kullanıcı Platformunuzda doğru iletişim bilgilerinizi sağlamalısınız. Kullanıcı Ürünlerinizle ilgili olarak tehlikeli, sahte, çalıntı, hileli, saldırgan veya istismar edici olarak addedilebilecek; satışı, dağıtımı veya kullanımı yasaklanmış veya tüketici hakları, fikri mülkiyet veya mahremiyet hakları, ürün güvenliği, ticari düzenlemeler ve yaptırımlar, destek, bakım ve ihracat ile ilgili olanlar da dâhil olmak üzere yürürlükteki herhangi bir kanuna diğer şekillerde aykırılık teşkil eden herhangi bir bilgi, İçerik veya materyali sunamaz veya satamazsınız.
 8. Kullanıcı, sitedeki içerikten bağımsız olarak, tente.web.tr’de sunulan bilgilerden, promosyonlardan, haberlerden veya önerilen herhangi bir ürün veya kullanım yönteminden etkilenmeden kendi kararını vermeyi kabul eder. Kullanıcı, sitenin yazı veya ürünle ilgili maddi veya manevi hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, Web Sitesinde yer alan bilgilerden dolayı tente.web.tr sitesinden herhangi bir zarar talep edemez.
 9. Kullanıcı, her alt alan adının (örneğin: sehir.tente.web.tr) sahipliği farklı firmaya ait olabileceğini, bu alt alan adlarına karşı karalayıcı, zarar verici davranışlarda bulunmamayı kabul, beyan ve taahhüt eder.
 10. Kullanıcı (alt alan adını sahibi) Ürünlerinin satın alınması veya satılmasıyla, ticari bir anlaşmaya varılmasıyla, sunduğu bilgilerden, promosyonlardan, haberlerden veya önerilen herhangi bir ürün veya kullanım yönteminden, alınan bir hizmetten, alışverişten veya herhangi bir ürünle ilgili herhangi bir durumun “tente.web.tr” ile maddi veya manevi hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 11. Kullanıcı tente.web.tr hizmet veya hizmetlerinin farklı paket veya paketler altında fiyatlandırılabileceğini, abonelik sürelerinin farklılık gösterebileceğini, tarafınıza bildirimde bulunmak kaydıyla, ücretlerde dilediğimiz zaman değişiklik yapma hakkımız olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

5. Aşağıda belirtilenleri yapmamayı kabul ve taahhüt etmektesiniz:

 1. Size sunulan Tente.web.tr alt alan adlarını, tente.web.tr Hizmetlerini (veya bunların herhangi bir parçasını), Kullanıcı Platformlarında kullanılmak ve görüntülenmek üzere Tente.web.tr tarafından sunulan herhangi bir İçeriği ya da bu amaca yönelik Üçüncü Taraf Hizmetlerini (“Lisanslı İçerik”) ve/veya bunların herhangi bir parçasını herhangi bir şekilde kopyalamak, değiştirmek, tekrar kullanmak, bunlara dayalı türev eserler yaratmak, bunları indirmek, uyarlamak, tersine mühendislik uygulamak, benzerini yapmaya çalışmak, başka bir sunucuya taşımak, tercüme etmek, derlemek, kaynak koda dönüştürmek veya parçalara ayırmak veya önceden tente.web.tr’nin yazılı ve özel iznini almaksızın ve/veya Tente.web.tr Koşulları kapsamında açıkça izin verilmediği halde yukarıda anılanların herhangi birini kamuya açık olarak sergilemek, icra etmek, iletmek veya dağıtmak;
 2. Herhangi bir Kullanıcı İçeriğini veya Lisanslı İçeriği karalayıcı, hakaretamiz, müstehcen, taciz edici, tehditkar, kışkırtıcı, istismar edici, ırkçı, saldırgan, yanıltıcı veya hileli ya da suça veya suiistimale teşvik edici olarak addedilebilecek biçimde veya tente.web.tr veya herhangi bir üçüncü tarafın haklarını (bilumum fikri mülkiyet hakları, sözleşmesel haklar veya vekil hakları da dâhil olmak üzere) başka şekillerde ihlal eden veya önceden açık onaylarını almadan herhangi bir kişi, kurum ya da markayı kötüleyen veya küçük düşüren başka şekillerde sunmak, iletmek veya sergilemek;
 3. Tente.web.tr Hizmetlerini veya Lisanslı İçeriği Tente.web.tr tarafından sağlananlar dışında herhangi bir web sitesi, medya, ağ veya sistemde yayımlamak ve/veya kullanmak ve/veya Tente.web.tr tarafından önceden yazılı olarak açıkça müsaade edilmediği müddetçe herhangi bir Tente.web.tr Hizmeti, Lisanslı İçerik ve/veya Kullanıcı Platformunu (veya onun herhangi bir parçasını) çerçevelemek, “ayrıntılı bağlantı” (deep link), “page scrape” uygulamak, yansıtmak ve/veya bunlar etrafında bir tarayıcı ya da sınır ortamı oluşturmak;
 4. Tente.web.tr’nin itibarına ve saygınlığına gölge düşürücü olarak addedilebilecek veya Tente.web.tr itibarını zedeleyebilecek veya tente.web.tr’ye zarar verebilecek biçimde hareket etmek;
 5. Tente.web.tr Hizmetlerinde ve/veya Kullanıcı Platformunda doğrudan veya dolaylı olarak başka bir kişi veya kurumu taklit etmek veya yanlış bilgi vermek veya kimliğinizi ya da Tente.web.tr ve/veya Nihai Kullanıcılara gönderdiğiniz mesaj veya iletinin kaynağını saklamak amacıyla başka şekillerde herhangi bir manipülasyona başvurmak;
 6. Herhangi bir kişi veya kurumla olan bağlantınıza ilişkin yalan beyanda bulunmak veya başka şekilde gerçek dışı bilgi vermek veya Tente.web.tr’nin ya da başka herhangi bir üçüncü tarafın sizi, Kullanıcı Platformunuzu, işletmenizi, Kullanıcı Ürünlerinizi veya herhangi bir beyanınızı desteklediğine dair açık veya zımni olarak gerçek dışı ifadeler kullanmak;
 7. Herhangi bir Tente.web.tr Hizmetini ve/veya Kullanıcı Platformunu her türlü teklifsiz e-posta, istenmeyen e-posta, sahtekârlık, dolandırıcılık, kimlik avı, “zincirleme mektup”, “saadet zinciri” veya benzer işlemlerle bağlantılı olarak kullanmak veya diğer şekillerde etik olmayan pazarlama veya reklam faaliyetlerinde bulunmak;
 8. Tente.web.tr Koşulları kapsamında açıkça izin verilen haller dışında Lisanslı İçeriği ve/veya Tente.web.tr Hizmetlerine ilişkin herhangi bir kullanımı veya erişimi satmak, lisansa bağlamak veya herhangi bir ticari amaca yönelik olarak kullanmak;
 9. Tente.web.tr Koşullarından herhangi birini veya Tente.web.tr Hizmetlerini kullanmanız bakımından geçerli olan herhangi bir kanun veya gerekliliği ihlal etmek, ihlal etme teşebbüsünde bulunmak veya başka şekillerde bunlara uymamak.
 10. Karşılaştırma yapmak veya benzer bir rekabet incelemesi yapmak ya da rakip bir ürün veya hizmet oluşturmak amacıyla Hizmetlere erişmek veya Hizmetleri kullanmak

Yukarıda belirtilen hususlardan herhangi birine uymamanız veya bunlara ilişkin yalan beyanda bulunmanız halinde Kullanıcı Hesabınızın ve/veya tarafınıza sağlanan herhangi bir Hizmetin derhal sonlandırılabileceğini, bu işlemlerin tarafınıza ilave bir bildirimde bulunulmasına gerek olmaksızın yapılabileceğini ve ilgili Hizmetler için ödenmiş olan ücretlerin iade edilmeyeceğini kabul etmektesiniz.

6. Yasaklanmış İçerik ve Davranış

Kullanıcı, tente.web.tr tarafından sunulan hizmetleri kullanarak, bunları tasarlandıkları amaca uygun olarak kullanmayı ve ürünleri ve hizmetleri – özellikle – aşağıdakileri teşvik etmek, tanıtmak veya uygun bir şekilde sunmamak için kullanmamayı kabul eder:

 • Ağlara ve/veya sunuculara yönelik bilgisayar korsanlığı, spam gönderme ve saldırılar, kimlik avı, kötü amaçlı yazılım, tente.web.tr ve üçüncü tarafların ağına izinsiz giriş,
 • Cinsel, müstehcen, pornografik içerik,
 • Şiddet, karalayıcı, ayrımcı içerik, ırkçı nefrete tahrik, insanlığa karşı suçlar,
 • Telif hakkı ve fikri mülkiyet veya herhangi bir ihlal edici uygulama ile korunan eserlerin ve içeriğin paylaşılması, barındırılması, dağıtılması veya korsanlığı,
 • Özel mevzuata tabi ürünlerin, reçeteli veya reçetesiz tıbbi ürünlerin, uyuşturucu ve diğer yasa dışı maddelerin satışı, takası veya bağışlanması,
 • Kredi kartı dolandırıcılığı veya aldatıcı uygulamalar,
 • Küçüklerin hak ve menfaatlerinin ihlali,
 • Yürürlükteki yasalara aykırı, üçüncü kişilerin haklarını etkileyen veya onlara zarar veren her türlü davranış

Alt alan adlarında görünen (eğer varsa) zorunlu bildirimlerin ve telif haklarının yanı sıra sponsorlu içeriğin, reklamın kaldırılması, gizlenmesi veya okunamaz hale getirilmesi kesinlikle yasaktır. Bu öğeleri (varsa) kaldırmak için bizimle iletişime geçiniz.

Tente.web.tr açıkça yasa dışı olan veya bu Koşullara aykırı olan hizmetleri kullanan alt alan adlarını, alt alan adı yönetici hesabını, mesajları veya kullanıcıları önceden haber vermeksizin silme hakkını saklı tutar. Bu nedenle, metin, bağlantı, resim, animasyon, video, sınıflandırılmış reklam veya bu Koşullara aykırı olduğu düşünülen diğer herhangi bir içerik içeren alt alan adları önceden haber verilmeksizin silinebilir.

Yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere aykırı faaliyetler yetkili makamlara bildirilebilir ve yasal işlem yapılmasına neden olabilir.

7. Satın Almalar

Tente.web.tr, Kullanıcılara “paketler”, alt alan adı veya diğer web ve medya hizmetleri gibi isteğe bağlı ücretli hizmetler sunar. Kullanıcı, bu hizmetlerden birine abone olarak, tente.web.tr’de belirtilen aylık veya yıllık abonelik ücretini ödemeyi kabul eder. Ödemeler, hizmeti satın aldığı gün peşin olarak borçlandırılır ve seçilen aylık veya yıllık abonelik süresi boyunca kullanımını kapsar.

Bir abonelik (alt alan adı sahipliği), bir alt alan adının satın alınması veya web ve medya gibi herhangi bir hizmetin kullanımı, bu Koşullar anlamında ücretli bir hizmetin kullanımıdır.

6. Anlaşma ve Değişiklik

Kullanıcı, tente.web.tr hizmetlerini kullanarak, bu Koşulları okuduğunu ve kabul ettiğini çekincesiz, sınırlamasız veya koşulsuz olarak kabul eder ve belirli belirli hizmetler için diğer koşulların veya kuralların olası uygulanmasına halel getirmeksizin bunlara uymayı kabul eder.

Bu Koşullar, tente.web.tr’nin takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda değiştirilebilir.